Bid to Auction

Update
2 800 CZK
Min can be thrown 2 800 CZK
You need to Sign in to bid in this auction.
Don't have an account yet? Sign Up .
48 days, 14h.
time to end -10.08.2021, 18:56:00
No one is bidding , be the first!

Method of transport Česká Pošta, PPL,DPD 120 CZK The price of transport outside the Czech Republic can be agreed with the seller Point of Sale:: ČR, Praha

ID: 2329 >

Baby Boy

beautiful original state,

 

dimensions: 9x13 cm

Hummel

Umělecké dílo sestry Maria Innocentia Hummelové se začalo objevovat v třicátých letech minulého století v Německu a ve Švýcarsku, většinou pastorační výkresy dětí.
Německý výtvarník Ars Sacra se podílel na včasné popularizaci umění na pohlednicích. Umělecké karty Hummelu se staly populární po celém Německu a zaujaly oko Franze Goebel, výrobce porcelánu a vedoucí W. Goebel Porzellanfabrik. Goebel získal práva čerpat Hummelův výkres do figurín, vyrábějících první řadu v roce 1935.  Figurky byly představeny na veletrhu v Leipzigu, významné evropské výstavě pro průmysl. Společnost Goebel byla známá pro prezentaci nových a nových produktů, které přitahovaly americké distributory. Do konce roku, 46 M.I. Hummelovy motivy byly na trhu, prodávaly se v Americe u společnosti Marshall Field & Co. v Chicagu a dalších amerických prodejců.
Po skončení druhé světové války popularita Hummelových figurín vzrostla, zatímco američtí vojáci umístění v západním Německu začali vysílat figurky domů jako dary. Nostalgie spojená s figurkami a americkými vojáky, kteří je kupovali, vedly k tomu, že figurky Hummelu se staly oblíbeným sběratelským předmětem. Popularita se zvýšila ještě více, když byly figurky prodávány systémem Army PX. Jelikož cesta do Evropy se stala běžnějším, figurky s jejich folklórním vzhledem byly často zakoupeny jako suvenýry.  Působivý trh spekulantů v postavách Hummelu se vyvíjel v sedmdesátých letech a figurky Hummel vyskočily v ceně. M.I. Sběratelské desky Hummel vyráběné firmou Goebel a prodávané Goebel Collectors Club, byly prominentní položkou na Bradford Exchange, dodavatele sběratelských talířů.  Dnes nabízejí figurky tradiční M.I. Hummelské figurky, speciální limitované edice, seriál figurky s prvky krystalů Swarovski, série Hope, která věnuje část výtěžku Národní rakovině prsu, výročním andělům a dalším.

No one has dropped yet, be the first.
Please read , please hold ...