Bid to Auction

Update
3 500 CZK
Min can be thrown 3 500 CZK
You need to Sign in to bid in this auction.
Don't have an account yet? Sign Up .
31 days, 5h.
time to end -13.05.2021, 19:30:00
No one is bidding , be the first!

Method of transport Česká Pošta,PPL.DPD 200 CZK The price of transport outside the Czech Republic can be agreed with the seller Point of Sale:: ČR, Praha

ID:2562 Pár pracující na poli

Biskvit

párové sochy- muž a žena,

rozměry: výška 21 cm, hloubka 5 cm, šířka 8 cm,

původní stav, zezadu značeno číslicemi

Biscuit porcelain

Figurální keramika se v továrnách na kostní porcelán vyráběla ze zvláštní hmoty, vypalované bez glazury. Svým vzhledem tento procelán připomínal parský a carraský mramor, a proto se mu někdy také říká carrarský porcelán nebo parián. Poprvé byl vyroben v Anglii v Stoke-on-Trent roku 1844 a používal se zejména na kopie antických figur. Název biskvit (z francouzského biscuit — dvakrát pálený) vznikl podle technologického postupu při výrobě figur. Ty jsou odlity do forem, retušovány a přežahnuty. Potom jsou přeretušovány a znovu páleny v ostrém výpalu (opět bez glazury). Abychom předešli deformacím v ohni, vypodložíme figury výstužemi zhotovenými ze stejné hmoty jako figury. Podle Pukalla obsahuje parián 60 % živce a 40 /o kaolinu. Podle Segera je kodaňský biskvitový porcelán sestaven z 45 % živce, 54 % kaolinu a 1 /o mlete-ho mramoru. Vypaluje se při teplotě 1300 C.

V Anglii existovala i výroba barevného biskvitu (zabarveného ve hmotě kovovými oxidy). Ten býval zdoben bílou hmotou pomocí techniky nazvané páte-sur-páte nebo porcelánovými emaily nanášenými na neglazovaný střep (émaux sur biscuit).

No one has dropped yet, be the first.
Please read , please hold ...